Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Do Rokenrolovej siene slávy pribudli Jay-Z, Tina Turnerová či Foo Fighters

Slávnostná ceremónia sa konala v Clevelande.

Do Rokenrolovej siene slávy pribudli Jay-Z, Tina Turnerová či Foo Fighters
Na snímke ocenená skupina Foo Fighters. Foto: SITA/AP

Do Rokenrolovej siene slávy (Rock and Roll Hall of Fame) tento rok uviedli speváčku Tinu Turnerovú, pesničkárku Carole Kingovú. Pribudli do nej aj raper Jay-Z a LL Cool J či skupina Foo Figthers a multiinštrumentalista Tood Rundgren. Informovala o tom v nedeľu (31. 10.) agentúra AP.

Sobotňajšia (30. 10.) slávnostná ceremónia sa konala v Clevelande v americkom štáte Ohio. Vo viacúčelovej aréne Rocket Mortgage FieldHouse s kapacitou 20 000 miest vystúpila na úvod galavečera americká speváčka Taylor Swiftová s jednou s najznámejších piesní Carole Kingovej „Will You Love Me Tomorrow“.

Rapera Jay-Z uviedol na pódium americký komik Dave Chappelle, ktorý vyzdvihol, že je inšpiráciou pre druhých. „Zrýmoval recept na prežitie. Stelesňuje to, aký potenciál môže mať náš život a aký v ňom môžeme byť úspešní,“ povedal Chappelle.

Na slávnostnom galavečere sa osobne nezúčastnila 81-ročná Turnerová, ktorá v súčasnosti žije vo Švajčiarsku. „Ak mi udeľujú ocenenia aj vo veku 81 rokov, určite som niečo robila dobre,“ povedala speváčka prostredníctvom videoposolstva.

Aby mal umelec alebo skupina nárok na uvedenie do siene slávy, musí vydať svoju prvú komerčnú nahrávku najmenej 25 rokov pred rokom nominácie, píše AP.

Rokenrolovú sieň slávy ako organizáciu vytvoril v roku 1983 už zosnulý Ahmet Ertegun, spoluzakladateľ hudobného vydavateľstva Atlantic Records. Samotné múzeum otvorili v Clevelande v roku 1986, keď do siene slávy uviedli aj Chucka Berryho, Jamesa Browna či Elvisa Presleyho.      

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet