Na hlavný obsah

Jaroslaw Kaczyňski plánuje odstúpiť z vicepremiérskeho postu

Mnohí ho považujú za faktického lídra krajiny.

Jaroslaw Kaczyňski plánuje odstúpiť z vicepremiérskeho postu
Líder poľskej konzervatívnej vládnucej strany Právo a spravodlivosť Jaroslaw Kaczyňski. Foto: TASR/AP

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyňski začiatkom budúceho roka odstúpi z postu vicepremiéra. Informovala o tom v stredu (13. 10.) agentúra PAP.

Ako približuje agentúra Reuters, 72-ročný Kaczyňski, považovaný za faktického lídra krajiny, zastáva od októbra 2020 post vicepremiéra zodpovedného za oblasť národnej bezpečnosti a obrany.

O svojom rozhodnutí informoval Kaczyňski poslancov na stredajšom zasadnutí poslaneckého klubu PiS. Podľa vlastných slov potrebuje viac času, aby sa mohol venovať funkcii šéfa strany. V súčasnosti sa totiž v sídle strany objavuje najviac raz za týždeň, čo považuje za nedostatočné.

Kaczyňski zároveň vyzval politikov PiS, aby boli aktívnejší na sociálnych sieťach. Podľa jedného z prítomných poslancov pripomenul, že v roku 2015 a tiež o štyri roky neskôr PiS vyhrala voľby i vďaka svojim aktivitám na internete, ktoré sú však teraz nedostatočné.

Pravicová vládna strana PiS v Poľsku vedie v prieskumoch verejnej mienky aj vďaka štedrým sociálnym programom, a to napriek prehlbujúcemu sa konfliktu s EÚ ohľadom právneho štátu, práv komunity LGBT a slobody médií, uvádza Reuters.      

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet