Na hlavný obsah

Klein prehral v UFC zápas s Landwehrom

Slovenský bojovník si v treťom zápase pripísal druhú prehru.

Slovenský MMA zápasník Ľudovít „Lajoš“ Klein prehral v noci na nedeľu (17. 10.) zápas perovej váhy v rámci UFC Fight Night 195 s Američanom Nateom Landwehrom v 3. kole na submisiu.

Klein prehral na body aj prvé dve kolá, v treťom jeho súper ukončil zápas pred časovým limitom škrtením. Prvý slovenský bojovník v UFC zaznamenal v treťom zápase tejto organizácie druhú prehru. Naposledy nestačil na ďalšieho Američana Mikea Trizana. V prvom súboji zdolal vlani Shanea Younga z Nového Zélandu KO v 1. kole.

Mrzí ma to. Ďakujem tým, ktorí mi fandia a stoja pri mne aj naďalej. Neskôr sa vyjadrím k zápasu,“ odkázal Klein prostredníctvom instagramu.
     

Po druhej prehre v najprestížnejšej svetovej organizácii sa zhoršili Kleinove vyhliadky na podpis novej zmluvy. Pôvodná bola na štyri zápasy, z ktorých síce 26-ročný Novozámčan prvý vyhral, no potom prišli dve prehry. V profesionálnej kariére má bilanciu 17-4.

Klein je historicky prvý Slovák v UFC. Druhým sa nedávno stal Martin Buday, ktorý si víťazstvom v neoficiálnej kvalifikácii vybojoval zmluvu s UFC. Debutovať by mal v prvej polovici roku 2022.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport