Liga Majstrov: Ronaldo spasil Manchester United, Benfica podľahla Bayernu

Z víťazstva sa tešil aj víťaz Európskej ligy Villarreal.

Marcus Rashford (vpravo) z Manchestru United a Davide Zappacosta z Atalanty Foto: TASR/AP

Futbalisti Manchestru United v stredajšom (20. 10.) zápase tretieho kola skupinovej fázy Ligy majstrov dokázali zdolať Atalantu, hoci po 1. polčase prehrávali 0:2. Za taliansky tím skórovali Mario Pašalič a Merih Demiral, no po prestávke domáci „červení diabli“ zápas otočili zásluhou gólov Marcusa Rashforda, Harryho Maguira a Cristiana Ronalda.

V druhom zápase skupiny F domáci Young Boys Bern prehral s Villarrealom 1:4. Za španielsky tím sa presadili Yeremi Pino, Gerard Moreno, Alberto Moreno a Samuel Chukwueze. Domácim strelcom bol Meschack Elia. Po polovici odohratých zápasov skupinu F vedie Manchester United so 6 bodmi o 2 body pred Atalantou a Villarrealom, štvrtý YB Bern má 3 body.

Londýnska Chelsea si pohodlne poradila so švédskym majstrom Malmö FF 4:0 po góloch Andreasa Christensena, dvoch Jorginha a Kaia Havertza. Druhý zápas skupiny H vyhral Juventus v Petrohrade nad Zenitom 1:0, za taliansky tím sa presadil Dejan Kulusevski. Po treťom kole skupinu vedie Juventus bez straty bodu o 3 body pred Chelsea, tretí Zenit má 3 body a bez bodu zostáva Malmö.

Nemecký šampión Bayern Mníchov deklasoval Benficu Lisabon na jej pôde 4:0, hoci až do gólu Leroya Saného v 70. minúte domáci mohli myslieť na body. Leroy Sané uzatváral aj na 4:0, pred ním sa presadil ešte Robert Lewandowski a vlastný gól si dal Everton. V skoršom stretnutí skupiny E Barcelona zdolala Dynamo Kyjev 1:0.

Tabuľku tejto skupiny priebežne vedie Bayern Mníchov bez straty bodu, druhá Benfica má 4 body, Barcelona o bod menej a Dynamo Kyjev získal doposiaľ jediný bod.

V skupine G Lille remizovalo doma so Sevillou 0:0, v prvom stretnutí Salzburg zdolal Wolfsburg 3:1 a je so 7 bodmi priebežným lídrom. Druhá Sevilla má 3 body, Lille a Wolfsburg získali zhodne po 2 bodoch.