Na hlavný obsah

Nový Zéland bude žiadať potvrdenie o očkovaní od cudzincov

Návštevníci budú musieť aj naďalej absolvovať karanténu.

Nový Zéland bude žiadať potvrdenie o očkovaní od cudzincov
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Na Nový Zéland budú môcť od 1. novembra pricestovať tí cudzinci, ktorí budú plne zaočkovaní proti covidu, oznámil v nedeľu (3. 10.) novozélandský minister pre boj s ochorením COVID-19 Chris Hipkins. Informovala o tom agentúra DPA.

„Očkovanie je najúčinnejším opatrením proti šíreniu covidu a riziku vážnej choroby alebo smrti,“ uviedol Hipkins.

„Aj jediný prípad infekcie predstavuje riziko. Vysoká miera zaočkovanosti na celom svete však prinesie viac slobody a menej obmedzení,“ dodal minister.

Návštevníci Nového Zélandu však budú musieť aj naďalej absolvovať 14-dňovú karanténu a mnohí z nich sa budú musieť preukázať aj negatívnym výsledkom testu na prítomnosť koronavírusu nie starším ako 72 hodín.

Povinnosť preukázať sa potvrdením o očkovaní sa nebude vzťahovať na občanov Nového Zélandu, utečencov, deti mladšie ako 17 rokov a ani na osoby, ktoré sa nemôžu dať zaočkovať zo zdravotných dôvodov.

Letecká spoločnosť Air New Zealand medzitým tiež v nedeľu oznámila, že bude od svojich pasažierov na medzinárodných letoch vyžadovať potvrdenie o očkovaní, informovala agentúra Reuters.

Novozélandské úrady evidujú od vypuknutia pandémie 4 319 prípadov nákazy a 27 súvisiacich úmrtí. Za uplynulý týždeň pribudlo denne v priemere 22 novoinfikovaných.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet