Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Obžalovaní zo skupiny takáčovcov odmietli dohodu o vine a treste

Dohodu odmietli všetci 17 obžalovaní.

Obžalovaní zo skupiny takáčovcov odmietli dohodu o vine a treste
Na snímke policajti eskortujú obvineného Ľubomíra Kudličku zo skupiny tzv. takáčovcov do pojednávacej miestnostni Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 4. novembra 2019. Foto: TASR

Všetci 17 obžalovaní zo skupiny takáčovcov vrátane jej bosa Ľubomíra Kudličku odmietli pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku uzavrieť dohodu o vine a treste. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry tak pristúpil k čítaniu obžaloby.

Ľubomír Kudlička čelí obžalobe z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Na hlavnom pojednávaní ho zastupujú traja advokáti. Pred odmietnutím dohody o vine treste podal námietku zaujatosti voči členke a sudkyni senátu ŠTS Pamele Záleskej. Senát rozhodol, že o námietke sa konať nebude.  

Pojednávanie s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovcov vrátane jej bosa Ľubomíra Kudličku sa začalo vo štvrtok (28. 10.) ráno. Pred senát ŠTS sa postavilo 16 osôb, ktorým obžaloba pripisuje 24 skutkov. Spolu s nimi čelí obžalobe aj advokát Martin Ribár, ktorý mal vydierať svedkov, aby menili svoje výpovede.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko