Na hlavný obsah

Počet prípadov nákazy vo svete klesá. Výnimkou je Európa, tvrdí WHO

Najviac prípadov hlásili Británia, Rusko a Turecko.

Počet prípadov nákazy vo svete klesá. Výnimkou je Európa, tvrdí WHO
Laborantky testujú vzorky výterov PCR testov na ochorenie COVID-19. Foto: TASR/AP

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaznamenala počas uplynulého týždňa v Európe sedempercentný nárast nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o o jediný región na svete, kde sa týždenný prírastok počtu nakazených oproti predchádzajúcemu týždňu zvýšil. Informovala o tom v stredu (20. 10.) agentúra AP.

WHO uviedla, že minulý týždeň celosvetovo pribudlo približne 2,7 milióna nových prípadov ochorenia COVID-19 a viac ako 46 000 úmrtí, podobne ako predchádzajúci týždeň. Najviac prípadov hlásili Británia, Rusko a Turecko.

Najväčší pokles prípadov nákazy (o zhruba 16 až 18 %) zaznamenali v Afrike a západnom Tichomorí. V Afrike zároveň klesol počet úmrtí v spojitosti s covidom o približne štvrtinu, a to aj napriek značnému nedostatku vakcín na kontinente.

Ostatné regióny vrátane Severnej aj Latinskej Ameriky a Blízkeho východu hlásili podobné čísla ako predchádzajúci týždeň, uviedla WHO.

Oproti tomu v Európe už tretí týždeň po sebe počet prípadov nákazy stúpa. Za uplynulý týždeň hlásili v tejto zemepisnej oblasti približne 1,3 milióna novoinfikovaných. Podľa WHO tam zaznamenala nárast počtu prípadov viac než polovica krajín.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet