Na hlavný obsah

Špeciálna prokuratúra obvinila Petra Kažimíra z úplatkárstva

Kažimír vinu odmieta.

Špeciálna prokuratúra obvinila Petra Kažimíra z úplatkárstva
Na snímke guvernér NBS Peter Kažimír. Foto: TASR

Bývalého ministra financií a súčasného guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra mali obviniť pre úplatky. V utorok (12. 10.) o tom informoval portál aktuality.sk, podľa ktorého obvinenie vzniesol Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).  

Podľa portálu má súvisieť s úplatkom vo výške 50 000 eur pre vtedajšieho šéfa finančnej správy Františka Imreczeho. Guvernér NBS Kažimír má čeliť obvineniu z podplácania.

Prokuratúra ani polícia informáciu zatiaľ nepotvrdili. „V tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne informácie,“ reagovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Kažimír: Necítim sa byť vinný

Kažimír odmietol obvinenie z podplácania. „Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona, zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania,“ reagoval. Bývalý minister financií tvrdí, že sa „necíti byť vinný zo žiadneho trestného činu“ a zároveň je podľa neho skutkový stav v uznesení nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy.

Kažimír podá sťažnosť voči obvineniu z prečinu podplácania. Pre TASR to potvrdil jeho obhajca Ondrej Mularčík. „Je obvinený z prečinu podplácania a voči obvineniu podáme sťažnosť,“ spresnil Mularčík s tým, že viac informácií aktuálne poskytnúť nemôže.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko