Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Twitter odkúpil od mladého Slováka četovaciu aplikáciu

Cena akvizície nie je zverejnená.

Twitter odkúpil od mladého Slováka četovaciu aplikáciu
Ilustračná snímka-Twitter. Foto: TASR/AP

Firma Twitter kúpila četovaciu aplikáciu Sphere od 28-ročného Slováka Tomáša Halgaša. Je tak jedným z prvých Slovákov, ktorému sa podarilo rozvinúť svoju startupovú ideu a predať ju niektorej z veľkých technologických firiem.

Halgaš pochádza z Bratislavy, vyštudoval matematiku a informatiku na Oxfordskej univerzite a svoj startupový nápad rozvinul s Nickom D’Aloisiom, ktorý už ako 17-ročný predal svoj prvý startupový projekt do Yahoo. Informovali o tom zástupcovia Sphere.

Samostatná aplikácia Sphere Messenger akvizíciou zo strany spoločnosti Twitter zanikne. Zámerom prevádzkovateľa jednej z najväčších sociálnych sietí je nasadiť najlepšie nápady a riešenia zo Sphere v rámci svojej aplikácie.

Súčasťou akvizície je aj prechod Halgaša s tímom do spoločnosti Twitter, kde budú pokračovať vo svojej misii meniť skupiny ľudí na webe na pulzujúce komunity. Cena akvizície Sphere.Me nie je pre zmluvné klauzuly zverejnená.

Projekt Sphere s tímom 30+ ľudí financovali investori ako Index Ventures, Horizons Ventures, Mike Moritz (jeden z prvých investorov do Google), Brian Chesky (zakladateľ Airbnb) a Sean Rad (zakladateľ Tinderu).

„Väčšina skupín trpí klasickými chorobami online komunikácie, ktoré bránia vzniku komunity. Reč je o trápnom tichu počas četovania či častom posune komunikácie divným smerom,“ povedal Halgaš. Ich aplikácia tieto nedostatky rieši tým, že čistia konverzácie od neaktuálnych príspevkov a podporujú ľudí vo výmene informácií a názorov.

„Boli sme vždy presvedčení, že vytvorenie priestoru, v ktorom sa darí zmysluplným konverzáciám, je jednou z najzásadnejších výziev súčasnosti. Osobne som rád, že sa nám podarilo k tejto výzve prispieť našim riešením,“ uviedol Halgaš. Fakt, že sa Twitter rozhodol ich aplikáciu kúpiť a ich nápady začleniť do svojej sociálnej siete, je podľa neho toho potvrdením.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet