Na hlavný obsah

V Katalánsku sa otvoria brány diskoték a nočných barov

Platiť však budú určité obmedzenia.

V Katalánsku sa otvoria brány diskoték a nočných barov
Ilustračná snímka z diskotéky. Foto: TASR/AP

Katalánska vláda rozhodla, že od piatka (8. 10.) sa budú môcť za dodržania stanovených opatrení opätovne otvoriť diskotéky a nočné bary. Informoval o tom v utorok (5. 10.) na svojej webovej stránke denník El Periódico de Catalunya.

„Diskotéky a nočné bary sa na konci týždňa po viac ako roku a pol prísnych obmedzení môžu znova otvoriť,“ povedala hovorkyňa katalánskej vlády Patrícia Plajová.  

Nočné prevádzky sa budú môcť naplniť na 70 % svojej kapacity. Návštevníci budú musieť mať doklad o kompletnom zaočkovaní alebo negatívny test na ochorenie COVID-19. Povinné sú i rúška. Ľudia však budú môcť v podnikoch tancovať.

PCR test, ktorý návštevníci predložia, nesmie byť starší ako 72 hodín. V prípade antigénového testu je táto doba maximálne 48 hodín.

Pandémia v Katalánsku je momentálne na ústupe a vyskytujú sa len lokálne ohniská nákazy, píše El Periódico de Catalunya.

Bary a diskotéky v Katalánsku môžu byť od 23. septembra otvorené do 3.00 h po polnoci v prípade, že využívajú otvorené terasy, pripomína El Periódico de Catalunya. Od piatku budú môcť fungovať už aj vo vnútorných priestoroch.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet