Na hlavný obsah

Zimná olympiáda 2022 sa uskutoční v izolácii

Za porušenie pravidiel hrozí účastníkom vylúčenie zo súťaže.

Zimná olympiáda 2022 sa uskutoční v izolácii
Ilustračná snímka zo zimných olympijských hier v Soči z roku 2014. Foto: TASR

Organizátori Zimných olympijských hier 2022 v čínskom Pekingu pri príležitosti sto dní do úvodu podujatia potvrdili, že celé hry sa uskutočnia v úplnej izolácii od života bežnej populácie.

Každému, kto chystané nariadenia namierené proti šíreniu ochorenia covid-19 poruší, hrozia prísne tresty. Člen organizačného výboru Čang Ťien-tung v stredu (27. 10.) informoval, že na všetky osoby, ktoré sa budú podieľať na ZOH 2022, čaká fungovanie v tzv. bubline.

Týkať sa to nebude len športovcov, ale aj osôb zabezpečujúcich dopravu, súťaže, stravovanie či ubytovanie. Samozrejmosťou bude pravidelné testovanie na koronavírus pred aj počas podujatia. Potvrdené je už aj to, že do Číny sa počas ZOH nedostanú rodiny športovcov, fanúšikovia ani sponzori.

„Všetci účastníci ZOH aj naši pracovníci budú musieť dodržiavať rovnaké predpisy. Všetci budú striktne oddelení od spoločnosti,“ uviedol Čang Ťien-tung.

Tí, ktorí porušia pravidlá, „budú čeliť rôznym konzekvenciám od varovania, cez dočasné alebo úplné odobratie akreditácie, diskvalifikáciu či vyradenie zo súťaží,“ doplnil.

Čínska strana zároveň potvrdila, že všetci účastníci musia byť plne zaočkovaní proti koronavírusu najneskôr 14 dní pred cestou do krajiny. „Prevencia a kontrola je pre nás veľká výzva pri organizácii ZOH,“ dodal Čang Ťien-tung.

ZOH v Pekingu sa uskutočnia od 4. do 20. februára 2022.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport