Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Libanon zakázal cestovným kanceláriám propagovať Bielorusko

Cieľom je spomaliť tok migrantov.

Libanon zakázal cestovným kanceláriám propagovať Bielorusko
Na snímke migranti z Blízkeho východu na hranici s Poľskom. Foto: TASR

Libanonská vláda vo štvrtok (25. 11.) nariadila cestovným kanceláriám v krajine, aby ako destináciu prestali propagovať Bielorusko, informuje o tom agentúra AFP. Cieľom kroku je spomaliť tok migrantov, ktorí sa snažia dostať do Európskej únie (EÚ) prechodom hraníc z Bieloruska do Poľska.

Rozhodnutie vláda oznámila v obežníku, ktorý zverejnila libanonská agentúra NNA. Minister turizmu Valíd Nasár uviedol, že cieľom kroku je zabrániť, aby migranti využívali Bejrút ako východiskovú destináciu.

Na poľsko-bieloruskú hranicu prichádza tisíce migrantov v nádeji, že sa im podarí dostať do EÚ. Poľsko ich však odmieta vpustiť.

Krajiny EÚ vinia autoritárskeho bieloruského lídra Alexandra Lukašenka z toho, že migračnú krízu vyvolal v odvete za sankcie, ktoré Únia uvalila na jeho režim pre porušovanie ľudských práv. Minsk takéto obvinenia odmieta.

Libanonské úrady už občanom z vybraných krajín pozastavili rezervácie letov vypravovaných bieloruskou spoločnosťou Belavia, ktorá v uplynulých mesiacoch začala z Bejrútu lietať výrazne častejšie ako predtým.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet