Na hlavný obsah

Nemocnica v Košiciach poskytuje už len urgentnú zdravotnú starostlivosť

Všetky pľúcne ventilácie sú obsadené.

Nemocnica v Košiciach poskytuje už len urgentnú zdravotnú starostlivosť
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice poskytuje pacientom už len akútnu a urgentnú zdravotnú starostlivosť. TASR o tom informovala jej hovorkyňa Monika Krišková s tým, že všetky lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou (UPV) v UNLP sú obsadené.

„V tejto chvíli sme už museli obmedziť aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti na pracovisku na Triede SNP, aj tu už môžeme poskytovať len akútnu a urgentnú zdravotnú starostlivosť pre necovidových pacientov,“ povedal generálny riaditeľ nemocnice Ján Slávik.

Pracovisko na Rastislavovej ulici je takzvanou červenou nemocnicou, už niekoľko týždňov slúži výlučne pre pacientov s ochorením COVID-19.

Ventiláciu potreboval len jeden očkovaný

V tejto nemocnici je momentálne hospitalizovaných 271 pacientov s ochorením COVID-19, ostáva posledných 19 voľných lôžok. Lôžka s UPV sú obsadené na 100 percent, čo predstavuje 15 pacientov.

Vekový priemer hospitalizovaných v UNLP s COVID-19 je 60 rokov. „Na UPV máme aj mladších pacientov, väčšina má od 45 do 60 rokov, ale v kritickom stave sú aj 23- či 30-roční pacienti,“ spresnil výkonný riaditeľ nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Ľuboslav Beňa.

Podľa jeho slov 80 percent pacientov nie je očkovaných, pričom na UPV mali doposiaľ len jedného plne očkovaného pacienta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko