Petra Vlhová vyhrala slalom vo fínskom Levi

Druhá skončila Shiffrinová.

Slovenka Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo fínskom Levi. Foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala v sobotu (20. 11.) úvodný slalom novej sezóny vo fínskom Levi. Na druhom mieste skončila Američanka Mikaela Shiffrinová, tretie miesto si pripísala Lena Duerrová z Nemecka.

Svoju najväčšiu vyzývateľku Shiffrinovú zdolala o 31 stotín sekundy. Nemka Duerrová zaostala za víťazkou o 0,84 sekundy.

Vlhová nadviazala na úspechy z Levi spred roka, vo fínskom stredisku vlani triumfovala v oboch slalomoch. Získala celkovo už svoj 21. triumf vo Svetovom pohári, na konte má spolu 46 pódiových umiestnení. Štrnásťkrát bola druhá a jedenásťkrát tretia.

Vlhovej sa v Levi darí, na severe Európy vyhrala aj v roku 2017. Rok predtým obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá, v oboch prípadoch triumfovala Shiffrinová.