Na hlavný obsah

Poľsko sa chystá očkovať deti od 5 do 11 rokov od polovice decembra

EMA pre ne schválila vakcínu od Pfizeru vo štvrtok.

Poľsko sa chystá očkovať deti od 5 do 11 rokov od polovice decembra
Na ilustračnej snímke dievča dostáva vakcínu Pfizer počas očkovania detí proti ochoreniu Covid-19. Foto: TASR

Poľsko začne očkovať proti koronavírusu deti vo veku 5 až 11 rokov zrejme v polovici decembra. V pondelok (29. 11.) to oznámil námestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska v rozhovore pre súkromnú televíznu stanicu Polsat News, informovala agentúra PAP.  

„Vyzerá to tak, že očkovanie detí spustíme v polovici decembra. Realistický dátum je niekedy okolo 15. decembra,“ uviedol Kraska s tým, že ak vakcíny pre deti spomínanej vekovej kategórie dorazia pred týmto termínom, s ich očkovaním sa začne skôr.

Európska agentúra pre lieky (EMA) vo štvrtok (25. 11.) schválila podávanie proticovidovej vakcíny od konzorcia spoločností Pfizer/BioNTech deťom od 5 do 11 rokov. Táto očkovacia látka je už schválená na podávanie deťom od 12 rokov.

Deti mladšie než 12 rokov však dostanú menšiu dávku účinnej látky, iba 10 mikrogramov v porovnaní s 30 mikrogramami, ktoré sa aplikujú deťom vo veku 12 a viac rokov. Podobne ako u starších, dostanú dve dávky injekčne do hornej končatiny v rozmedzí troch týždňov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet