Na hlavný obsah

Pri požiari v indickej nemocnici zomreli štyria novorodenci

Išlo pravdepodobne o elektrický skrat.

Pri požiari v indickej nemocnici zomreli štyria novorodenci
Muž nesie dieťa z nemocnice, ktorú zachvátil požiar. Foto: SITA/AP

Štyria novorodenci zahynuli pri požiari, ktorý zachvátil v pondelok (8. 11.) večer novorodenecké oddelenie nemocnice v strednej časti Indie. Informovala o tom v utorok (9. 11.) agentúra DPA s tým, že tamojšia vláda nariadila vyšetriť okolnosti tragédie.

Požiar vypukol približne o 21.00 h miestneho času na novorodeneckom oddelení detskej nemocnice v meste Bhópál v štáte Madhjapradéš. Hasičom trvalo vyše tri hodiny, kým plamene uhasili.

„Štyri deti zahynuli pri požiari, ktorý vypukol pravdepodobne v dôsledku elektrického skratu na špeciálnom novorodeneckom oddelení,“ uviedol predstaviteľ miestnej vlády.

Dodal, že na tomto oddelení, nachádzajúcom sa na treťom poschodí nemocnice, bolo v čase požiaru 40 novorodencov. Zvyšných 36 zachránili hasiči, ktorí ich premiestnili na iné oddelenie.

Miestne médiá odvysielali zábery rozhnevaných rodičov, ktorí na proteste v areáli nemocnice obviňovali zdravotníkov, že namiesto zachraňovania detí z miesta utiekli.

Vláda avizovala, že rodiny obetí odškodní čiastkou 400 000 rupií (v prepočte 4 660 eur).

V Indii dochádza k úmrtiam pri požiaroch pomerne často, a to dokonca aj v nemocniciach. Dôvodom sú mnohokrát nedostatočné bezpečnostné opatrenia. V sobotu (6. 11.) zahynulo v západoindickom štáte Maháráštra 11 ľudí pri požiari, ktorý zachvátil covidové oddelenie tamojšej nemocnice.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet