Slovenskí hokejisti tretie víťazstvo nepridali. Na Nemeckom pohári nestačili na domácich

Na turnaji obsadili druhé miesto.

Zápas Slovensko - Nemecko v rámci turnaja o Nemecký pohár. Foto: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v záverečnom zápase Nemeckého pohára s domácim výberom 1:4 a obsadili druhé miesto. Z triumfu na podujatí sa tešili Nemci, tretia priečka patrí Švajčiarsku a štvrtá hráčom Olympijského výberu Ruska.

Slovenský výber si predtým vo štvrtok (11. 11.) vysoko poradil so Švajčiarmi 7:1 a v sobotu (13. 11.) aj s Rusmi 3:1.

Slováci mali zlý štart do duelu, keď inkasovali už po 14 sekundách z hokejky Leonharda Pföderla a druhý gól dostali v 6. minúte po strele Tobiasa Riedera.

V 26. minúte znížil po individuálnej akcii Samuel Buček, no domácich poslal pred koncom druhej tretiny späť do dvojgólového vedenia Dominik Bittner. Nemci si v záverečnej tretine postrážili náskok a po samostatnom úniku Riedera zvýšili na 4:1. Je to ich ôsme víťazstvo na podujatí, predchádzajúce dosiahli v roku 2015. Slováci vyhrali štyrikrát, naposledy v roku 2016.