Na hlavný obsah

Znovu ich preložili. MS klubov vo futbale budú hostiť SAE

Turnaj sa uskutoční vo februári.

Znovu ich preložili. MS klubov vo futbale budú hostiť SAE
Na ilustračnej snímke radosť futbalistov FC Chelsea. Foto: TASR/AP

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v pondelok potvrdila termín dvakrát odložených majstrovstiev sveta klubov. Turnaj sa uskutoční od 3. do 12. februára v Spojených arabských emirátoch.

Sedemčlenné zloženie skompletizoval v sobotu (27. 11.) brazílsky klub Palmeiras triumfom v juhoamerickom Pohári osloboditeľov. Palmeiras i víťaz európskej Ligy majstrov Chelsea Londýn budú nasadení priamo do semifinále.

Okrem nich sa na MS klubov predstavia africký šampión Al-Ahly, ázijský šampión Al-Hilal, víťaz LM zóny CONCACAF Monterrey a majster Oceánie Auckland City. Doplní ich domáci ligový šampión Al-Jazira.

Chelsea si bude musieť pre účasť na šampionáte odložiť dve stretnutia v Premier League – 8. februára mal londýnsky klub hrať v Brightone a 12. februára hostiť Arsenal.

MS klubov sa mali pôvodne uskutočniť v júni a júli tohto roka v Číne, neskôr ich preložili na december s hostiteľskou krajinou Japonskom. Pre cestovné opatrenia v súvislosti s koronavírusom sa však japonskí organizátori vzdali práva usporiadať turnaj, pripomenula agentúra AP.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport