Na hlavný obsah

Covidový automat by sa mal upraviť, Lengvarský s tým chce ešte počkať

Minister zdravotníctva vidí aj ekonomické dosahy pandémie.

Covidový automat by sa mal upraviť, Lengvarský s tým chce ešte počkať
Na snímke ministerka zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Foto: TASR

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽANO) by sa s vytváraním nového covidového automatu ešte neponáhľal. Ako uviedol v bilančnom rozhovore pre TASR, dôjde k miernej úprave pôvodného materiálu.

Lengvarský povedal, že nový covidový automat bude počítať aj so žolíkmi pre jednotlivé okresy. Tie budú môcť získať pri dostatočnej zaočkovanosti obyvateľov nad 50 rokov.

Spôsob manažovania pandémie v rámci opatrení je podľa ministra komfortnejší z hľadiska štátu, ktorý môže plošne otvárať alebo zatvárať to, čo potrebuje.

Uvedomuje si ekonomické dosahy pandémie

Šéf rezortu zdravotníctva tvrdí, že si uvedomuje ekonomické dosahy pandémie. Koalícia podľa jeho slov vníma aj situáciu navôkol a vidí aj vývoj rozpočtu.

„Snažíme sa opatrenia titrovať tak, aby aj epidemiologická situácia bola pod kontrolou, ale aby aj nemocnice neboli zahltené. Chceme už robiť aj štandardnú bielu medicínu, pretože pacienti, ktorí majú covidový zápal pľúc, sa buď vyliečia, alebo to pre nich skončí fatálne,“ uviedol. Ministra trápi to, že sa odkladajú ďalšie výkony.

Poukázal tiež na to, že ľudia, ktorí boli zodpovední a dali sa zaočkovať, musia pre nedostatok personálu čakať na iné plánované výkony v zdravotníckych zariadeniach.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko