Na hlavný obsah

Dukátové buchtičky, rybie filé. Ako vyzerá vianočné menu vo väzeniach?

Nebude chýbať ani kapustnica.

Dukátové buchtičky, rybie filé. Ako vyzerá vianočné menu vo väzeniach?
Na snímke väzenský dozorca. Foto: RTVS

Slávnostná štedrovečerná večera je naplánovaná v ústavoch na výkon väzby a ústavoch na výkon trestu odňatia slobody od 16.30 h do 18.00 h. Stravu prispôsobili náboženským a kultúrnym zvyklostiam, tradíciám a najmä zdravotnému stavu väznených osôb.

Dodržiavanie pôstu počas Štedrého dňa je na individuálnom zvážení každého väzňa. Informovala o tom hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská.

Pri vydávaní stravy sa podľa jej slov dodržia protiepidemické opatrenia. „K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí zemiakový šalát, kapor, kapustnica,“ vymenovala hovorkyňa.

Raňajky na Štedrý deň vo väzniciach pozostávali zo zeleniny, syra, nátierky, pečiva či makovníka. Na obed sa podáva zemiaková, rascová, šošovicová alebo zeleninová polievka, ako hlavné jedlo zeleninové rizoto, bryndzovo-zemiakové pirohy alebo dukátové buchtičky.

Štedrovečerná večera bude pozostávať z hubovej polievky, kapustnice na rôzne spôsoby a vo väčšine ústavov budú podávať vyprážané rybie filé so zemiakovým šalátom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko