Na hlavný obsah

Hokejisti Slovana si zahrajú na Spenglerovom pohári

Odhlásili sa Kanada a Ambri-Piotta.

Hokejisti Slovana si zahrajú na Spenglerovom pohári
Na snímke tešiaci sa hokejisti bratislavského Slovana. Foto: TASR

Hokejisti Slovana Bratislava sa predstavia na Spenglerovom pohári vo Švajčiarsku (26. až 31. decembra). Vedenie turnaja ich pozvalo ako náhradníkov po tom, ako sa odhlásili Ambri-Piotta a výber Kanady. Organizátori ešte hľadajú druhého náhradníka.

Slovan sa na prestížnom turnaji predstavil v minulosti štyrikrát a v rokoch 1972, 1973 a 1974 ho vyhral. „Belasí“ by mali hrať v skupine so Spartou Praha a domácim HC Davos, v druhej sú fínska KalPa Kuopio a švédska Frölunda.

Organizátori by mali v najbližšom čase oznámiť meno šiesteho účastníka, informujú na oficiálnej webstránke. Ak sa im to nepodarí, turnaj sa odohrá len s piatimi tímami.

Kanada sa odhlásila pre organizačné a logistické problémy s presunom do Davosu z Moskvy, kde uplynulý týždeň absolvovala turnaj Channel One Cup. „Po rozhovoroch so všetkými zúčastnenými tímami vieme, aké je ťažké v dnešnej dobe cestovať. Tím Kanady s hráčmi z rozličných krajín a kontinentov musel čeliť ešte ďalším obmedzeniam, ktoré im nakoniec znemožnili účasť,“ povedal prezident turnaja Marc Gianola.

Krátko po Kanade sa zo Spenglerovho pohára odhlásila aj Ambri-Piotta po tom, ako malo niekoľko jej hráčov pozitívne testy na koronavírus. Celý tím musel ísť na desať dní do karantény.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport