Na hlavný obsah

Ideme do verejných protestov, vyhlásil Fico

Kritizoval neotvorenie mimoriadnych schôdzí.

Ideme do verejných protestov, vyhlásil Fico
Na snímke opozičný poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD). Foto: TASR

Vláda neponúka okrem „šmýkania na toboganoch a pekných nechtov“ nič. Uviedol to v utorok (7. 12.) predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.

Reagoval tak na to, že Národná rada (NR) SR neschválila programy dvoch mimoriadnych schôdzí – o sociálnych dosahoch výrazného rastu cien energií a základných potravín, a o stave zdravotníctva.

„Chceli sme na tejto schôdzi hovoriť o východiskách hlbokej krízy, ktorá je v zdravotníctve. Ak vie niekto v tej ‚prázdnej špajze‘, o ktorej sa toľko hovorí v súvislosti s našim vládnutím, nájsť najskôr 500 miliónov na poukazy, potom 100 miliónov na podporu pri zdražovaní, nemal by mať problém nájsť peniaze na stabilizáciu lekárov, zdravotných sestier a ďalších potrebných zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú v prvej línii v boji proti pandémii,“ uviedol Fico.

Pokračoval, že od predstaviteľov vládnej koalície bolo počuť rôzne vyjadrenia o tom, ako sa netreba báť zvyšovania cien energií.

„Toto je náš piaty pokus dostať tému zdražovania na schôdzu NR SR,“ pripomenul. Téma chudoby a zdražovania sa podľa neho dostáva do popredia pred pandémiu nového koronavírusu.

Nezaradený poslanec Tomáš Taraba konštatoval, že ak nebudú viesť debatu v NR SR, tak potom „koalícia vyháňa opozíciu do ulíc“.

Fico dodal, že idú do verejných protestov. Jediná cesta, ktorá môže podľa neho vyriešiť krízovú situáciu, sú predčasné parlamentné voľby.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko