Na hlavný obsah

Lekári vyzývajú seniorov, aby sa pred sviatkami dali zaočkovať

Upozorňujú na pozitívne účinky vakcíny.

Lekári vyzývajú seniorov, aby sa pred sviatkami dali zaočkovať
Očkovanie proti koronavírusu. Foto: TASR/AP

Slovenská lekárska komora (SLK) vyzýva najmä seniorov, aby sa dali pred nadchádzajúcimi sviatkami zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Lekári tento krok považujú za najúčinnejší v boji proti pandémii. Informovala o tom manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská.

„Ak chcete riskovať nákazu koronavírusom, po ktorom sa môžete dostať do mimoriadne ťažkého stavu, ktorý môže zapríčiniť aj vašu smrť, malo by to byť vaše rozhodnutie, nie rozhodnutie niekoho iného. Koronavírus vás ohrozuje oveľa viac, ako vaše deti či vnúčatá,“ uviedla komora vo výzve.

Pripomenula, že štatistiky, početné odborné práce, ale aj každodenná prax zdravotníkov dokazujú, že očkovanie proti koronavírusu môže ľuďom jednoznačne prospieť.

Komora tiež uviedla, že očkovanie nie je stopercentnou zárukou ochrany pred nákazou, ale dokáže pomôcť v tom, že prípadný priebeh ochorenia bude miernejší a pravdepodobne ľuďom zachráni život.

Lekári tiež zdôraznili, že vakcíny, ktoré sa používajú na Slovensku, sú preverené na stámiliónoch ľudí a sú bezpečné. Uviedli, že pre seniorov je jednoznačne prospešnejšia cesta očkovania, ako podstúpiť riziko „prirodzenej imunizácie prekonaním ochorenia“.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko