Na hlavný obsah

Na cestách je miestami poľadovica, sneh či mrznúce mrholenie

Všetky úseky diaľnic a rýchlostných ciest sú zjazdné.

Na cestách je miestami poľadovica, sneh či mrznúce mrholenie
Na snímke zasnežené cesty v okolí Popradu. Foto: TASR

Na cestách v okrese Galanta je vo štvrtok (9. 12.) ráno poľadovica. Na cestách II. a III. triedy v oblasti Krupiny, Žiaru nad Hronom, Haligoviec, Liptovských Matiašoviec, Starej Ľubovne a Liptova je miestami zľadovatený sneh do dvoch centimetrov. V lokalite Trstenej sa vyskytuje mrznúce mrholenie. Slovenská správa ciest (SSC) o tom informuje na svojom webe zjazdnost.sk.

Pre hmlu je dohľadnosť do 50 metrov v lokalitách Svrčinovec, Svrčinovec štátna hranica s Českou republikou a Skalité – štátna hranica s Poľskou republikou, do 100 metrov aj v lokalite Námestovo. Z dôvodu nízkych teplôt sa na mokrých alebo vlhkých vozovkách môže vytvárať poľadovica.

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký. Cesty I., II. a III. triedy na území Slovenska sú taktiež zjazdné, ich povrch je suchý až mokrý.

Na juhozápade a na vyššie položených miestach stredného a východného Slovenska sa na povrchu vozoviek miestami nachádza čerstvý, kašovitý alebo utlačený sneh do troch centimetrov, na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá do piatich centimetrov.

Horské priechody sú zjazdné

Miestami zľadovatený sneh do dvoch centimetrov sa nachádza na cestách II/578 Skalka – Kremnica, II/542 Spišská Belá – Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne – Lysá nad Dunajcom, II/578 Skalka – Kremnica a na cestách III. tried v obvode Haligovce, Spišská Stará Ves a Liptovské Matiašovce.

Horské prechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Okrem horských priechodov Dobšiná, Grajnár, Chorepa, Súľová a Štós, kde je povrch vozoviek pokrytý utlačeným alebo kašovitým snehom do dvoch centimetrov, a horských priechodov Vrchslatina a Huty, kde je zľadovatený sneh do dvoch centimetrov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko