Na hlavný obsah

Odmeny by mali vyplatiť aj zdravotníkom, ktorí nestihli reagovať na výzvu

Vytvorí sa tiež zoznam vodičov sanitiek bez zdravotníckeho vzdelania.

Odmeny by mali vyplatiť aj zdravotníkom, ktorí nestihli reagovať na výzvu
Na snímke zdravotný personál v špeciálnom ochrannom odeve v nemocnici. Foto: TASR

Odmeny vo výške 350 eur by sa mali vyplatiť aj tým zdravotníkom, ktorí nestihli reagovať na výzvu pre poskytnutie finančného príspevku. V pondelok (27. 12.) to povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

„Pokiaľ budem mať informácie o tom, že to veľká časť ľudí nestihla, tak to budeme riešiť. Urobíme všetko pre to, aby sme aj tým, ktorí sa nestihli zaregistrovať, to mohli vyplatiť,“ povedal šéf rezortu zdravotníctva.

Minister tiež vydal pokyn na vytvorenie zoznamu vodičov sanitiek, ktorí nemajú zdravotnícke vzdelanie. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) sa chce dohodnúť s dopravnými zdravotnými službami na financiách, ktoré by sa mohli vyplatiť práve vodičom, ktorí nespĺňajú podmienku zdravotníckeho vzdelania.

Odmena sa zdaní

Odmena vo výške 350 eur sa podľa ministra zdaní. Do verejnej výzvy zberu dát na poskytnutie finančného príspevku zdravotníckym pracovníkom sa mohli poskytovatelia zdravotnej starostlivosti prihlásiť od pondelka do stredy (20. – 22. 12.) do 22.00 h.

Nárok na odmenu majú zamestnanci štátnych i súkromných zdravotníckych zariadení, dostať ich majú aj študenti medicíny, ktorí už sú zamestnaní v nemocniciach či ambulanciách. Peniaze sú určené lekárom, sestrám či iným zdravotníckym zamestnancom. Na odmenu majú nárok aj zamestnanci domovov sociálnych služieb.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko