Na hlavný obsah

Polícia obvinila dve osoby, ktoré nelegálne kšeftovali s ivermektínom

Hrozí im trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Prešovská krajská kriminálka vo štvrtok (2. 12.) v Humennom realizovala policajnú akciu zameranú na osoby podozrivé zo spáchania zločinu neoprávneného zaobchádzania s liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami. V súvislosti s nelegálnym obchodovaním s liekom Ivermectin zadržali počas akcie dve osoby. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„Policajti vykonali domovú prehliadku a viaceré prehliadky iných priestorov a pozemkov. Krajský vyšetrovateľ za uvedený skutok v piatok (3. 12.) vzniesol obvinenie dvom osobám. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ uvádza polícia.

Vzhľadom na skutočnosť, že vo veci sú doposiaľ vykonávané úkony trestného konania, nateraz nie je podľa polície možné poskytnúť viac informácií.

Polícia pripomína, že liek Ivermectin Exeltis bol na Slovensku schválený na terapiu troch ochorení, a to črevné infekcie spôsobené červom, infekcie krvi nazývané mikrofilarémia, ktorú spôsobuje červ, a ak lekár pacientovi diagnostikoval svrab.

Vedecké štúdie, ktoré poukazujú na účinnosť ivermektínu proti ochoreniu COVID-19, obsahujú vážne chyby alebo vykazujú známky manipulácie s dátami, tvrdí polícia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko