Slovenské florbalistky obsadili na MS šieste miesto

Zopakovali umiestnenie spred dvoch rokov.

Na snímke florbalistky SR. Foto: TASR

Slovenské florbalistky obsadili na majstrovstvách sveta vo švédskej Uppsale konečné 6. miesto. V záverečnom vystúpení podľahli v nedeľu (5. 12.) Poľkám 3:4.

Zverenky trénera Michala Jedličku tak zopakovali umiestnenie spred dvoch rokov zo šampionátu vo Švajčiarsku.

Slovenky nastúpili proti Poľkám opäť po dvoch rokoch v súboji o 5. miesto a tentoraz s nimi hrali vyrovnanejšiu partiu, keďže vo Švajčiarsku prehrali 4:8. Po góle Grossovej Slovenky vyhrali úvodnú tretinu.

V druhej sa do vedenia 2:1 dostali Poľky, no slovenské hráčky dokázali duel otočiť zásahmi Ferenčíkovej a Paulíny Hudákovej.

V záverečnej tretine však inkasovali víťazný gól v 56. min od Justyny Krzywakovej. O minútu mohla z trestného strieľania vyrovnať Ferenčíková, no neuspela.