Na hlavný obsah

Súd prepustil na slobodu štvoricu obvinených v rámci akcie NAKA

Stíhanie má súvisieť s korupciou v NDS.

Súd prepustil na slobodu štvoricu obvinených v rámci akcie NAKA
Na ilustračnej snímke policajt. Foto: RTVS

Štyroch obvinených z utorkovej (30. 11.) akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), pre ktorých žiadal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) kolúznu väzbu, prepustili zo zadržania na slobodu. Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o tom rozhodla v piatok (3. 12.) neskoro večer.

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal proti nemu sťažnosť. Rozhodovať bude Najvyšší súd SR, informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Sudkyňa pre prípravné konanie ŠTS nevyhovela návrhu prokurátora ÚŠP na vzatie štyroch obvinených (Mgr. P. M., P. K., M. M., Ing. L. P.) do väzby a prepustila ich zo zadržania na slobodu, nakoľko nezistila žiadne také skutočnosti, ktoré by zakladali obavu z kolúzneho správania obvinených,“ spresnila hovorkyňa.

Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a iných súvisiacich trestných činov. Prokuratúra už skôr informovala, že spôsobenú škodu predbežne vyčíslili vo výške najmenej 700 000 eur.

Podľa medializovaných informácií má ich stíhanie súvisieť s korupčnou trestnou činnosťou v Národnej diaľničnej spoločnosti.

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran v utorok priblížil, že počas akcie malo byť pôvodne zadržaných osem a obvinených deväť osôb. NAKA zasahovala počas utorka v súvislosti s dokumentovaním ekonomickej trestnej činnosti na území celého Slovenska.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko