Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

V Kalifornii sa vrátia k povinnému noseniu rúšok vo vnútorných priestoroch

V štáte stúpa počet nových prípadov covidu.

V Kalifornii sa vrátia k povinnému noseniu rúšok vo vnútorných priestoroch
Na archívnej snímke z 1. júla 2020 barmanka v kalifornskom meste Santa Clarita. Foto: TASR/AP

Administratíva kalifornského guvernéra Gavina Newsoma vydala nariadenie prikazujúce obyvateľom tohto štátu na juhozápade USA znova nosiť rúška vo všetkých verejných vnútorných priestoroch. Nariadenie, ktoré bude platiť od stredy (15. 12.) do 15. januára, sa vzťahuje aj na zaočkované osoby.

K tomuto kroku prichádza v čase, keď počet nových prípadov nákazy koronavírusom na obyvateľa stúpol v Kalifornii za posledné dva týždne o 47 percent, informujú agentúry AP a AFP.

Iné husto obývané okresy, ako Orange a San Diego, dodržiavali celoštátnu povinnosť nosenia rúšok len na určitých verejných miestach, ako sú letiská, nemocnice alebo školy, nie však v obchodoch, reštauráciách či v kine. 

Podľa údajov agentúry Reuters počet prípadov nákazy koronavírusom v Spojených štátoch prekročil v nedeľu hranicu 50 miliónov od začiatku pandémie.

Takmer polovica štátov USA potvrdila infekcie variantom omikron, variant delta však stále predstavuje 99 percent súčasných prípadov nákazy, uviedla riaditeľka Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Rochelle Walensky.

Okrem Kalifornie zaviedli podobné obmedzenia aj v meste New York.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet