Na hlavný obsah

V Žilinskom kraji sú lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou vyťažené na maximum

K dispozícii je 50 takýchto lôžok.

V Žilinskom kraji sú lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou vyťažené na maximum
Starostlivosť o pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. Foto: RTVS

Na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sú na maximum vyťažené lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s ochorením COVID-19. V siedmich nemocniciach je vyčlenených 50 takýchto lôžok, aktuálne sú obsadené všetky. Informoval o tom v pondelok (6. 12.) odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

V porovnaní so začiatkom minulého týždňa sa mierne zlepšila situácia v obsadenosti COVID lôžok, v nemocniciach je hospitalizovaných 463 pacientov s koronavírusom.

Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 96 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 72 nie je zaočkovaných.

„Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 27 pacientov s ochorením COVID-19, 26 COVID lôžok je obsadených v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou Trstená a 28 pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 286 pacientov s ochorením COVID-19. Najviac ich leží v martinskej univerzitnej nemocnici, kde sa starajú o 133 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 109 nie je zaočkovaných.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny