Na hlavný obsah

Vláda chce zmeniť systém odmeňovania zdravotníkov, tvrdí Heger

Do bratislavskej nemocnice spolu s Kollárom doniesol kapustnicu.

Vláda chce zmeniť systém odmeňovania zdravotníkov, tvrdí Heger
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Foto: TASR

Vláda sa sústredí na to, aby zmenila systém odmeňovania zdravotníkov. Chce dosiahnuť, aby neutekali za lepšie platenou prácou do zahraničia, ale aby sa zo zahraničia vracali domov. Uviedol to v piatok (24. 12.) premiér Eduard Heger (OĽANO) po návšteve Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove.

Navštívil ju spolu s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), ktorý doniesol pre slúžiaci personál kapustnicu.

Zmenu štruktúry odmeňovania zdravotníkov označil Heger za beh na dlhú trať. „Pandémia vyzliekla celé zdravotníctvo donaha a ukázala, že nielenže nebolo pripravené, ale bolo aj schátrané,“ skonštatoval Heger.

Dodal, že ak sa má niečo schátrané opraviť, tak to vždy stojí veľa peňazí a času. „My sme odhodlaní do toho investovať a spraviť zo zdravotníctva klenot, aby mali ľudia kvalitnú zdravotnú starostlivosť,“ povedal premiér.  

Kollár spolu s Hegerom poďakovali všetkým slúžiacim ľuďom počas vianočných sviatkov. S personálom ružinovskej nemocnice sa aj porozprávali. Podľa Kollára sa dozvedeli o problémoch, ktoré musia na vláde a koaličnej rade riešiť. „Máme čo robiť. Sľúbili sme im podporu,“ poznamenal.

Heger spolu s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO) navštívili doobeda Obvodné oddelenie Policajného zboru Petržalka aj hasičskú stanicu v bratislavskom Starom Meste.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko