Na hlavný obsah

Záchranári protestovali pred parlamentom. Žiadajú vyššie platy

Symbolom protestu sú čierne stužky na sanitkách.

Slovenskí záchranári upozorňujú na neriešenie svojho postavenia i postavenia zdravotníkov zo strany vlády i poslancov Národnej rady (NR) SR. Pripomenuli sľuby o zvyšovaní miezd v zdravotníctve.

V utorok (14. 12.) popoludní sa záchranári prišli pred parlamentom „poďakovať“ poslancom i vláde za „neriešenie postavenia záchranárov a všetkých zdravotníkov, najmä za nenaplnené sľuby o skokovitom zvyšovaní miezd zdravotníkov v roku 2022, ktoré mali stabilizovať personál po pandémii a vyrovnať sa okolitým krajinám“. Avizovali, že počas dňa budú sanitky označené čiernymi stužkami.

Protest Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov podporilo napríklad mimoparlamentné KDH, upozornilo na preťaženosť zdravotníkov a vyzvalo vládu na urýchlene riešenie.

Predseda KDH Milan Majerský zdôraznil, že dlhodobý zlý prístup štátu vyháňa zdravotníckych pracovníkov. „Namiesto toho, aby malo Slovensko opravu zdravotníckeho systému ako prioritu číslo jeden, zdravotníci počúvajú, že v rozpočte na nich nezostalo adekvátne miesto,“ podotkol.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet