Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia voči Petrovi Žigovi

Nevyhovel jeho návrhu.

Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia voči Petrovi Žigovi
Na snímke nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Žiga. Foto: TASR

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nezistil dôvody na zrušenie obvinenia voči exministrovi Petrovi Žigovi (vtedy Smer-SD), ktorý je trestne stíhaný pre prečin podplácania. Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibora Skladana.

„Maroš Žilinka dňa 9. decembra 2021 nevyhovel návrhu obvineného P. Ž., ktorým sa domáhal zrušenia uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry o vznesení obvinenia zo dňa 17. decembra 2020 a naň nadväzujúceho uznesenia prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry o zamietnutí sťažnosti zo dňa 7. júla 2021,“ spresnil hovorca.

Doplnil, že generálny prokurátor po preskúmaní veci nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní.

„Dospel k záveru, že v aktuálnom štádiu trestného konania zistené skutočnosti dostatočne odôvodňujú záver o dôvodnosti trestného stíhania obvineného P. Ž. pre prečin podplácania,“ podotkol Skladan.

Žiga je v súčasnosti poslancom Národnej rady SR a pôsobí v mimoparlamentnej strane Hlas-SD. Podozrenia z podplácania odmieta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko