Na hlavný obsah

Bývalý elitný policajt obvinený v rámci akcie Agentúra je na úteku

Polícia po ňom vyhlásila pátranie.

Bývalý elitný policajt obvinený v rámci akcie Agentúra je na úteku
Ilustračné foto - policajné putá. Foto: facebook: Polícia SR - Bratislavský kraj

Jeden z obvinených v rámci policajnej akcie Agentúra je na úteku. Má ísť o bývalého elitného policajta Mareka Máhru zo Šale. Uviedli to spravodajské portály zregiony.sk a aktuality.sk. Informáciu o úteku Mareka Máhru potvrdila TASR aj polícia.

Bývalého policajta podľa medializovaných informácií pri utorkovej (18. 1.) razii doma nezastihli a nie je jasné, kde sa doposiaľ nachádza. Polícia preto po ňom vyhlásila pátranie.

Portál zregiony.sk sa odvoláva na informácie z prostredia polície, podľa ktorých bývalý príslušník Úradu zvláštnych policajných činností sa dal na útek potom, ako získal informáciu zvnútra polície.

Polícia pre TASR potvrdila, že Marek Máhr je na úteku, vyhlásila už po ňom pátranie. Nepotvrdila však, že obvinený mal mať informácie o plánovanom zadržaní z prostredia polície.

Informáciu o plánovanom zadržaní mal dostať od polície

„Informáciu, že mal dostať informácie z prostredia polície, že bude zadržaný a preto sa dal na útek, nemôžeme potvrdiť,“ skonštatovali z komunikačného oddelenia Policajného zboru.

V rámci policajnej akcie Agentúra obvinili celkovo 12 osôb pre 11 skutkov. Obvinenia sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnej trestnej činnosti a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Štyri obvinené osoby zadržali. Obvinení pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu štyroch obvinených.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko