Na hlavný obsah

Djokovič musí riadne dokázať, že sa nemôže zaočkovať zo zdravotných dôvodov

Inak na Australian Open štartovať nebude.

Djokovič musí riadne dokázať, že sa nemôže zaočkovať zo zdravotných dôvodov
Na snímke srbský tenista Novak Djokovič. Foto: TASR/AP

Srbský tenista Novak Djokovič musí dokázať, že zo zdravotných dôvodov nemôže byť zaočkovaný proti koronavírusu. V opačnom prípade mu hrozí, že nebude môcť obhajovať titul na grandslamovom Australian Open v Melbourne. Pre Sky Sports to uviedol austrálsky premiér Scott Morrison.

Djokovič v utorok (4. 1.) prostredníctvom sociálnych sietí informoval, že mu udelili výnimku a bude môcť štartovať v Melbourne. Morrison zdôraznil, že pre Srba neplatia žiadne špeciálne pravidlá.

„Ak chce Novak Djokovič hrať na Australian Open, musí predložiť dostatočné dôkazy o tom, že zo zdravotných dôvodov nemohol dostať dávky vakcíny proti koronavírusu. Iba v takom prípade môžeme k nemu pristupovať ako k plne zaočkovanej osobe. Ak nepredloží potrebné dôkazy, bude musieť nasadnúť do najbližšieho lietadla a vrátiť sa domov,“ zdôraznil Morrison.

Rovnaký názor ako premiér zastáva aj austrálska ministerka vnútra Karen Andrewsová: „Každý jednotlivec, ktorý vstúpi na územie Austrálie, musí dodržať prísne podmienky. Vláda štátu Viktória i Austrálska tenisová federácia môžu nezaočkovanému hráčovi povoliť štartovať v Melbourne. Austrálska vláda však bude trvať na tom, aby sa na hraniciach presadzovali naše požiadavky.“

Nad účasťou Djokoviča na Australian Open visel dlho otáznik. Srb odmietal povedať, či je zaočkovaný proti koronavírusu, čo je podmienka hostiteľského štátu Viktória. Deväťnásobný šampión tvrdil, že informácia o očkovaní je jeho súkromná vec. V utorok oznámil, že mieri do Melbourne, kde zabojuje o rekordný 21. grandslamový titul.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport