Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Grécko zasiahlo silné sneženie, úrady vyzvali ľudí, aby nevychádzali z domu

Búrka potrvá zrejme až do utorka.

Grécko zasiahlo silné sneženie, úrady vyzvali ľudí, aby nevychádzali z domu
Ľudia kráčajú po ulici počas hustého sneženia v Aténach. Foto: TASR

Viaceré oblasti Grécka vrátane hlavného mesta Atén a mnohých ostrovov v Egejskom mori zasiahli po príchode studeného frontu mínusové teploty a silné sneženie. Informovala o tom v pondelok (24. 1.) agentúra AP.

Miestne úrady vyzvali ľudí, aby v pondelok a utorok (24. 1. a 25. 1.) nevychádzali z domu, ak to nie je absolútne nevyhnutné. Školy prešli na on-line vyučovanie.

Pondelkové a utorkové termíny očkovania proti koronavírusu v jednej detskej nemocnici v Aténach presunuli na neskôr a do iného zariadenia.

Úrady zaslali v pondelok ráno výstrahy na mobilné telefóny obyvateľov v širšom okolí Atén, ktoré varovali pred silným snežením v najbližších hodinách. Viaceré cesty sú zjazdné len so snehovými reťazami, píše portál ekathimerini.com.

Muž odhŕňa chodník počas silného sneženia v Grécku. ZDROJ: TASR

Na gréckom severe sú snehové prehánky bežné, avšak v Aténach a na gréckych ostrovoch nie, pripomína AP.

Minulý rok zasiahla grécku metropolu silná fujavica, ktorá spôsobila vážne problémy. V niektorých štvrtiach došlo k prerušeniu dodávok elektrickej energie na niekoľko dní a ulice boli bez snehových reťazí neprejazdné. Tisíce stromov sa zvalili pod ťarchou snehu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet