Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Hádzanársky šampionát bude napokon s divákmi aj na Slovensku

Budú musieť splniť viacero podmienok.

Hádzanársky šampionát bude napokon s divákmi aj na Slovensku
Na snímke maskot ME 2022 v hádzanej, ktoré sa uskutočnia na Slovensku a v Maďarsku. Foto: TASR

Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov sa budú konať pred diváckou kulisou aj v slovenských dejiskách. Haly budú môcť byť naplnené na 25 %. Šampionát je na programe od 13. do 30. januára v Bratislave, Košiciach a v maďarských mestách Budapešť, Debrecín a Szeged.

Diváci na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave i v Steel aréne v Košiciach budú musieť mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom a spĺňať podmienku zaočkovania minimálne dvoma dávkami, prípadne byť do 180 dní po prekonaní ochorenia COVID-19.

Dva mesiace rokovaní

„Chceme sa poďakovať Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstvu zdravotníctva SR, splnomocnencovi vlády pre šport ako i celej vláde za to, že nám vyšla v ústrety a povolila nám v hľadiskách aspoň 25-percentnú účasť divákov,“ uviedol prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša.

„Dva mesiace, odkedy sa zrušil covidový automat, trvali rokovania smerom k tejto záležitosti. Nebolo to jednoduché. Spoločne sme si stanovili v závislosti na vývoji pandémie hraničný termín 9. január, keď sme potrebovali vedieť, či budú ME aj s divákmi na tribúnach a ak áno, tak za akých podmienok,“ priblížil šéf SZH.

„V Maďarsku pri väčšej zaočkovanosti môžu mať zaplnené haly na sto percent a my sme dúfali, že nám štátne orgány nejaký počet divákov povolia. Sme vďační a tešíme sa, že fanúšikovia budú na tribúnach aspoň v takomto množstve,“ dodal Holeša.

Dobrá správa pre športovcov i očkovaných

Informáciu o účasti divákov na podujatí potvrdil aj štátny tajomník pre šport na ministerstve školstva Ivan Husár (SaS).

„Vláda SR umožní vstup divákom na najvýznamnejšie športové podujatie na Slovensku v roku 2022. ME sa pripravovali dva roky, organizátorov stáli ohromné množstvo energie, peňazí a medzinárodných záväzkov. Ďakujeme, že rozum zvíťazil a výnimku sa podarilo po mimoriadnom zasadnutí vlády presadiť. Verme, že postupne sa šport bude otvárať celý. Som rád ako športovec, aj ako zaočkovaný. Pre obe skupiny je to dobrá správa,“ napísal Husár.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko