Na hlavný obsah

Hongkong v obavách z ďalšej vlny pandémie na dva týždne zakáže prílety z ôsmich krajín

Úrady tiež zrušili všetky veľké verejné podujatia.

Hongkong v obavách z ďalšej vlny pandémie na dva týždne zakáže prílety z ôsmich krajín
Na snímke výškové obytné budovy a mrakodrapy v Hongkongu. Foto: TASR

Hongkonské úrady po objavení ohniska nákazy koronavírusovým variantom omikron oznámili v stredu (5. 1.) nové protiepidemické opatrenia vrátane zákazu letov z ôsmich krajín, zatvorenia barov a posilňovní a obmedzenia prevádzkového režimu reštaurácií. Informovala o tom agentúra AFP.

Od piatkovej (7. 1.) polnoci budú na dva týždne zakázané prílety z Austrálie, Kanady, Francúzska, Indie, Pakistanu, Filipín, Spojeného kráľovstva a USA.

Úrady ďalej zrušili všetky veľké verejné podujatia a musia sa zatvoriť bary, nočné kluby, telocvične, kozmetické salóny a ďalšie podniky. Konzumácia jedla v reštauráciách po 18.00 h je tiež zakázaná.

Nulová tolerancia covidu

Zdravotnícke úrady zaznamenali do utorňajšieho (4. 1.) večera 114 prípadov nákazy variantom omikron, prevažne ešte na letisku alebo počas 21-dňovej karantény, ktorá je povinná pre väčšinu cestujúcich.

Opatrenia v Hongkongu sprísnili po odhalení ohniska nákazy, ktoré malo pôvod u posádky leteckej spoločnosti Cathay Pacific. Zdravotníci sa obávajú, že nákaza sa nebadane šírila a infikovaných môže byť ešte viac ľudí, uviedla správkyňa Hongkongu Carrie Lamová.

Hongkong má, podobne ako Čína, politiku nulovej tolerancie covidu, vďaka ktorej tam zaznamenali od vypuknutia pandémie len 12 690 prípadov nákazy a 213 súvisiacich úmrtí.

Táto osobitná administratívna oblasť Číny vykonáva od začiatku prísne kontroly na svojich hraniciach a pri výskyte lokálnych ohnísk nákazy používa cielené lockdowny.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet