Na hlavný obsah

OĽANO vylúčilo v komunálnych voľbách spoluprácu so štyrmi stranami

Dohody sa zatiaľ len uzatvárajú.

OĽANO vylúčilo v komunálnych voľbách spoluprácu so štyrmi stranami
Na snímke minister financií a líder OĽANO Igor Matovič. Foto: TASR

Hnutie OĽANO vylučuje pri komunálnych voľbách spoluprácu so stranami Smer-SD, ĽSNS, mimoparlamentným Hlasom-SD, Republikou a „inými skorumpovanými či extrémistickými politickými zoskupeniami“, uviedol pre agentúru TASR líder hnutia Igor Matovič.

OĽANO chce tiež obhájiť post Eriky Jurinovej ako predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja a Jozefa Viskupiča ako šéfa Trnavského samosprávneho kraja. Matovič zároveň uviedol, že vie podporiť aj Petra Bročku v opätovnej kandidatúre na primátora Trnavy.

„Máme záujem nielen obhájiť posty súčasných županov v Trnave a Žiline, ale s kvalitnými kandidátmi chceme zabojovať aj v iných krajoch. Rovnako budeme aktívne pristupovať k nomináciám na primátorov a starostov,“ skonštatoval Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia.

Dohody s partnermi pri postupe v komunálnych voľbách sa podľa OĽANO ešte len uzatvárajú, preto informovať o nich považujú za predčasné. Matovič tvrdí, že vytváranie spojenectiev nerieši a majú to na starosti iní ľudia v hnutí. Vie si predstaviť podporiť Bročku.

„Myslím si, že Peter Bročka je dobrý primátor, a keď ma niekto nepresvedčí, že by mohol byť lepší ako on, tak si myslím, že by sa patrilo podporiť jeho,“ doda.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko