Na hlavný obsah

Polícia zadržala vo vlakoch nelegálnych migrantov, všetkých vyhostili

Dostali zákaz vstupu na územie SR.

Polícia zadržala vo vlakoch nelegálnych migrantov, všetkých vyhostili
Na snímke nová elektrická jednotka na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave. Foto: TASR

Hliadky železničnej polície z Bratislavy a zo Zvolena počas kontrol vo vlakoch narazili na viacerých cudzincov, ktorí sa na území Slovenska zdržiavali neoprávnene. Všetkých vyhostili. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„Hliadka bratislavskej železničnej polície vo vlaku kontrolovala dvoch Tunisanov, v ďalšom vlaku zase dvoch Sýrčanov. Medzi tým hliadka zvolenskej železničnej polície v medzinárodnom rýchliku kontrolovala ďalších troch Tunisanov a jedného Maročana. Nikto z nich, ani po poskytnutí súčinnosti, nevedel hodnoverne preukázať svoju totožnosť, uviedla polícia.

Migranti mali namierené pôvodne do Rakúska a Nemecka, niektorí do Holandska. „Cestovali letecky, člnom, vlakom, taxíkmi aj pešo za pomoci prevádzačov,“ dodala polícia.

Po vykonaní potrebných úkonov príslušné orgány všetkým vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení a zákaze vstupu na územie Slovenskej republiky a na územie všetkých členských štátov počas troch rokov. Momentálne sú umiestnení v útvare policajného zaistenia pre cudzincov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko