Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Taliansko zavádza povinné očkovanie proti covidu pre všetkých nad 50 rokov

Krajina zaznamenala nový rekord v počte infikovaných.

Taliansko zavádza povinné očkovanie proti covidu pre všetkých nad 50 rokov
Muž dostáva vakcínu počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. Foto: TASR

Talianska vláda v stredu (5. 1.) oznámila, že od 15. februára bude očkovanie proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 povinné pre všetkých ľudí starších ako 50 rokov. Informovala o tom agentúra AFP.

„Chceme spomaliť krivku nákazy a povzbudiť Talianov, ktorí ešte neboli zaočkovaní, aby tak urobili,“ uviedol premiér Mario Draghi počas zasadnutia vlády, na ktorom bolo opatrenie prijaté.

„Pracujeme najmä na vekových skupinách, ktoré sú najviac ohrozené hospitalizáciou, aby sme znížili tlak na nemocnice pri záchrane životov,“ dodal.

Povinný očkovací preukaz

Vláda uviedla, že „očkovací preukaz bude potrebný pre ľudí starších ako 50 rokov vo verejnom a súkromnom sektore, aby mali od 15. februára prístup na svoje pracovisko“.

Podľa národného štatistického úradu je z 59 miliónov talianskych obyvateľov 28 miliónov starších ako 50 rokov.

Koncom minulého mesiaca vláda oznámila, že od 10. januára bude očkovací preukaz potrebný na využívanie verejnej dopravy, na vstup do hotelov, na terasy reštaurácií a do telocviční.

Taliansko zaznamenalo v stredu (5. 1.) nový denný rekord v prípadoch nákazy koronavírusom. Zdravotnícke úrady hlásili niečo vyše 189 000 prípadov infekcie a približne 230 úmrtí na koronavírus za jeden deň.

Počty infikovaných začali v Taliansku výrazne rásť od Vianoc, na Silvestra vláda oznámila 144 243 potvrdených prípadov, čo bolo vtedy najviac od prvého prípadu v Taliansku pred takmer dvoma rokmi.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet