Na hlavný obsah

V Amsterdame polícia rozohnala nepovolený protest proti opatreniam

V krajine platí prísny lockdown.

V Amsterdame polícia rozohnala nepovolený protest proti opatreniam
V Holandsku protestovali proti protipandemickým opatreniam. Foto: twitter/Honig

Holandská polícia rozohnala v nedeľu (3. 1.) v Amsterdame nepovolený protest proti pandemickým opatreniam, na ktorom sa podľa holandskej tlačovej agentúry ANP zišlo približne 2 000 ľudí.

Protestné zhromaždenie sa konalo pred národným múzeom Rijksmuseum v centre mesta. Agentúra AP píše o tisíckach účastníkov.

Uvádza tiež, že niektorí z demonštrantov mali na sebe biele kombinézy a masky na tvárach. Účastníci zhromaždenia niesli transparenty s nápismi, ktoré požadovali ukončenie „represií a kontroly obyvateľstva“

Väčšina demonštrantov podľa správ miestnych médií uposlúchla výzvu polície a námestie pred spomenutým múzeom opustila. Mnohí zo zhromaždených sa však následne presunuli do iných ulíc v centre mesta či neďalekého parku.

Pripravené bolo aj vodné delo

Do okolia námestia boli nasadené stovky príslušníkov poriadkovej polície a pripravené bolo aj vodné delo.

Viaceré podobné nepovolené zhromaždenia v holandských mestách, ktoré ich organizátori označili za stretnutia za účelom spoločného „pitia kávy“, prerástli v minulosti do násilností, pripomína agentúra DPA.

V Holandsku v súčasnosti platí prísny lockdown, ktorý by mal trvať prinajmenšom do polovice januára. V súlade s ním sú zatvorené všetky obchody poskytujúce iné než nevyhnutné tovary, rovnako ako aj reštaurácie, bary či kultúrne inštitúcie ako múzeá, divadlá či kiná.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet