Na hlavný obsah

Vlhová vynechá aj super-G v Cortine, sústrediť sa chce na obrovský slalom

Kĺzavé disciplíny si už vyskúšala v rakúskom Zauchensee.

Vlhová vynechá aj super-G v Cortine, sústrediť sa chce na obrovský slalom
Petra Vlhová počas zjazdu Svetového pohára. Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa na víkendovom podujatí Svetového pohára v Cortine d´Ampezzo nepredstaví ani v nedeľnom (23. 1.) superobrovskom slalome.

Vynechala už sobotný (22. 1.) zjazd, ako informoval Zväz slovenského lyžovania (ZSL), chce sa plne sústrediť na obrovský slalom v ďalšom talianskom stredisku Kronplatz, kde v utorok 25. januára absolvuje generálku na ZOH v Pekingu.

Kĺzavé disciplíny si 26-ročná Slovenka v tejto sezóne vyskúšala v rakúskom Zauchensee. Pred týždňom obsadila v zjazde 26. miesto a v super-G skončila na osemnástej pozícii. Zjazd v Cortine ani nemala v pláne, v sobotu (22. 1.) sa rozhodla neštartovať aj v super-G.

V Kronplatzi absolvuje preteky prestížneho seriálu piatykrát, najlepší výsledok dosiahla štvrtou priečkou v roku 2019, vlani bola dvanásta.

„Potom už pripravíme detaily pred letom do Číny. Čakajú na nás veľmi dôležité dva týždne, musíme si dávať pozor na zdravie,“ načrtol už na pondelňajšej (17. 1.) online tlačovej konferencii Vlhovej švajčiarsky tréner Mauro Pini.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport