Na hlavný obsah

Zákaz parkovania na chodníkoch poslanci prijali omylom

V hre je jeho odklad i zrušenie.

Parkovanie na chodníku zrejme od 1. marca zakázané nebude. Po tom, keď sa pre šibeničný termín platnosti ozvali nespokojné samosprávy, hľadajú vláda aj poslanci spôsob ako pravidlá upraviť. V hre sú odklad aj úplné zrušenie zákazu. Ukázalo sa totiž, že poslanci zmenu zaviedli iba omylom.

Od 1. marca sa bude môcť parkovať na chodníkoch, iba keď to umožní dopravná značka. V súčasnosti sú pravidlá oveľa voľnejšie – papuču dostanete iba v prípade, ak nenecháte 1,5 metra široký priestor pre chodcov.

Pozrite si celú reportáž RTVS:

Zmena pravidiel prišla nečakane, ako pozmeňujúci návrh k zákonu, ktorý okrem iného zaviedol povinný odstup pri predbiehaní cyklistov. Prekvapení zostali aj samotní poslanci, ktorí zmenu odhlasovali.

„Bolo to pridané do pozmeňujúceho návrhu v druhom čítaní tesne pred hlasovaním,“ povedal poslanec Peter Cmorej (SaS).

Poslanci tak v podstate omylom dostali pod tlak samosprávy. Príkladom je bratislavská mestská časť Karlova Ves. Parkovanie na chodníkoch je aj tu nevyhnutné zlo. Autá prekážajú a ničia chodníky, preto starostka zákaz víta. Ak by však začal platiť zo dňa na deň, bez dostatočných príprav, by odhadom tretina obyvateľov mestskej časti riskovala pokutu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko