Na hlavný obsah

Andreja Babiša opäť zvolili za predsedu hnutia ANO

Nemal žiadneho protikandidáta.

Andreja Babiša opäť zvolili za predsedu hnutia ANO
Na snímke Andrej Babiš. Foto: TASR

Českého expremiéra Andreja Babiša znovuzvolili v sobotu (12. 2.) za predsedu hnutia ANO. Nemal žiadneho protikandidáta – rovnako ako v minulosti. Informovala o tom Česká televízia.

Babiš na celoštátnom sneme podľa očakávania obhájil pozíciu predsedu hnutia ANO, pričom dostal 76 z celkových 95 hlasov, teda 80 percent. Hlasovania sa zdržalo 13 delegátov, proti ich bolo šesť.

O dva roky už kandidovať nebude

Babiš v predvolebnom prejave uviedol, že o dva roky už na pozíciu šéfa hnutia kandidovať nebude. „Vy si musíte v roku 2024 zvoliť nového predsedu, ktorý sa stane novou tvárou a lídrom hnutia a povedie hnutie ANO do ďalších snemovných volieb v roku 2025,“ povedal Babiš.

Za priority hnutia označil kontakt s verejnosťou, rozvoj hnutia a tieňovú vládu. Usilovať sa neplánuje ani o ďalší poslanecký mandát vo voľbách, ktoré by sa mali konať v roku 2025.

Babiš zatiaľ nepovedal, či bude kandidovať v prezidentských voľbách. ANO musí v každom prípade postaviť kvalitného kandidáta, uviedol na sneme Babiš, o ktorom sa hovorí ako o jednom z možných favoritov volieb.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet