Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Austrália o dva týždne znovu otvorí hranice pre zaočkovaných turistov

Austrálske hranice uzavreli v marci 2020.

Austrália o dva týždne znovu otvorí hranice pre zaočkovaných turistov
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Austrália opätovne otvorí svoje hranice pre plne zaočkovaných turistov od 21. februára, oznámil v pondelok (7. 2.) austrálsky premiér Scott Morrison. Skončia sa tým jedny z celosvetovo najprísnejších a najdlhšie trvajúcich cestovných obmedzení počas pandémie, informuje agentúra AFP.

„Sú to už takmer dva roky odvtedy, čo sme prijali rozhodnutie uzavrieť hranice Austrálie,“ povedal Morrison po zasadnutí kabinetu pre národnú bezpečnosť.

„Austrália znovu otvorí hranice pre všetkých zvyšných držiteľov víz 21. februára tohto roka,“ dodal s tým, že „ak ste dvojnásobne zaočkovaní, tešíme sa na to, že vás znova privítame v Austrálii“.

Austrálske hranice uzavreli v marci 2020. Odvtedy mali väčšinu času Austrálčania zakázané odchádzať z krajiny, do ktorej povolili vstup len malému počtu návštevníkov na základe výnimky.

Takéto opatrenia rozdelili rodiny, tvrdo zasiahli veľké austrálske odvetvie cestovného ruchu a podnietili miestami rozhorčené diskusie o postavení Austrálie ako modernej, otvorenej a navonok orientovanej krajiny, približuje AFP.

Austrálska vláda predpisy postupne zmierňovala pre občanov krajiny, ľudí dlhodobo žijúcich v krajine a študentov.

Najnovšie rozhodnutie bude znamenať zrušenie takmer všetkých zvyšných obmedzení. Prišlo po tom, ako sa krajina pod tlakom šírenia nákazlivejšieho koronavírusového variantu omikron vzdala svojho dlhotrvajúceho prístupu „nulového covidu“.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet