Na hlavný obsah

Autodopravcovia do polnoci prerušujú blokádu hraničného priechodu Brodské – Břeclav

Dôvodom je prejazd vojenskej techniky.

Autodopravcovia do polnoci prerušujú blokádu hraničného priechodu Brodské – Břeclav
Kamión blokujúci cestu na hraničnom priechode Břeclav - Kúty. Foto: Facebook: Únia autodopravcov Slovenka

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) prerušila protest na hraničnom priechode medzi Slovenskom a Českou republikou Břeclav – Brodské, zablokovať by ho opäť mali približne o polnoci. Dôvodom je plánovaný prejazd vojenskej techniky z Česka na Slovensko, informuje UNAS na sociálnej sieti.

„Akonáhle prejde bezpečne vojenský konvoj hranicami, tak opäť bude blokácia hraničného prechodu,“ priblížili autodopravcovia. Únia zároveň informovala, že plánuje v najbližších hodinách blokovať hraničné priechody Šahy, Slovenské Ďarmoty, Trstená, Medveďov a premýšľajú aj nad Drietomou či Milhosťou. „Keď ministerstvo dopravy nedá vyhlásenie a nepozve nás k rokovaciemu stolu, tak sa budeme vo štvrtok (17. 2.) snažiť zablokovať hraničný priechod Čunovo-Rajka,“ povedal pre TASR Stanislav Skala z UNAS.

Dopravcovia od pondelka (14. 2.) do utorka (15. 2) večera blokovali časť Rožňavskej ulice v Bratislave, potom sa presunuli do Kútov. Protestom chcú dosiahnuť splnenie ich požiadaviek zo strany štátu, medzi ktoré patrí zníženie mýta aj cestnej dane o 30 percent. Vzhľadom na výrazný rast cien požadujú aj zníženie daní z motorových palív. Pozornosť si chcú vynútiť najmä obmedzovaním trás, po ktorých sa presúvajú kamióny.

Polícia deklaruje, že situáciu v súvislosti s autodopravcami sleduje a v prípade blokácie ciest, ako aj hraničných priechodov, bude operatívne reagovať. Ministerstvo dopravy po blokácii niektorých bratislavských ulíc v pondelok odsúdilo, aby si autodopravcovia blokovaním premávky robili „rukojemníkov“ zo slušných ľudí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko