Na hlavný obsah

Bezplatné cestovanie v Bratislavskom kraji sa čoskoro skončí

Autobusová doprava je zastabilizovaná.

Bezplatné cestovanie v Bratislavskom kraji sa čoskoro skončí
Na snímke autobus spoločnosti Arriva. Foto: TASR

Prímestská autobusová doprava v Bratislavskom kraji (BSK) je po počiatočných problémoch s výpravou spojov stabilizovaná. Aktuálne sa obslužnosť spojov pohybuje na úrovni 98 %. Oznámila to v piatok (18. 2.) hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Dodala, že po dvoch mesiacoch sa preto skončí bezplatná doprava a od 1. marca 2022 sa autobusová doprava vracia do normálu. „Cestujúci si budú kupovať lístky tak, ako boli zvyknutí. V platnosti ostávajú ceny aj všetky zľavy, ktoré využívali doteraz,“ spresnila.

BSK kompenzoval cestujúcim výpadky spojov, ktoré spôsobila výmena dopravcov, keď Slovak Lines nahradila Arriva. V týchto mesiacoch mohli cestovať na regionálnych linkách zadarmo.

„V rámci kompenzácií pripravuje Bratislavská integrovaná doprava (BID) aj automatické predlžovanie platnosti predplatných cestovných lístkov (PCL) tým cestujúcim, ktorí mali platný PCL v termíne od 15. novembra 2021 do 28. februára 2022. Termín spustenia a podrobnosti oznámi integrátor dopravy BID dostatočne vopred,“ doplnila Forman.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny