Na hlavný obsah

Dopravcovia plánujú okrem priechodu Kúty aj blokády hraníc pri Šahách a na Orave

O blokádu sa pokúsia aj v stredu.

Dopravcovia plánujú okrem priechodu Kúty aj blokády hraníc pri Šahách a na Orave
Na snímke farmári, autodopravcovia a lesníci blokujú horský priechod Dargov. Foto: TASR

Protestujúci dopravcovia sa z Bratislavy presunuli k hraničnému priechodu Kúty, kde v utorok (15. 2.) večer blokovali výjazd z parkoviska. K zablokovaniu hraníc v nočných hodinách pre riziko zníženia bezpečnosti cestnej premávky nepristúpili, o blokádu sa pokúsia v stredu (16. 2.).

Zároveň dopravcovia plánujú obmedziť premávku aj na hraničných priechodoch Šahy a Trstená. Pre TASR to povedal Stanislav Skala z Únie autodopravcov Slovenska (UNAS).

Zablokovanie hraníc v nočných hodinách by si podľa Skalu vyžiadalo svetelnú signalizáciu, ktorú dopravcovia nemajú. „Aby sme sa namočili do problémov, to nechceme,“ povedal Skala. Odloženie alebo zrušenie plánovanej blokády podmienil pozvánkou na rokovanie s kompetentnými.

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR po blokácii niektorých bratislavských ulíc v pondelok (14. 2.) odsúdilo to, aby si autodopravcovia blokovaním premávky „robili rukojemníkov zo slušných ľudí, ktorí sa potrebujú dostať do práce či za lekárom“.

„Takýto nátlakový spôsob, navyše za účasti fašistov, odsudzujeme a považujeme ho za mimoriadne nešťastný,“ dodal v pondelok (14. 2.) hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko