Na hlavný obsah

Ministerstvo zahraničných vecí rozhodlo o stiahnutí rodín vyslaných zamestnancov na Ukrajine

Rezort odporúča necestovať na Ukrajinu.

Ministerstvo zahraničných vecí rozhodlo o stiahnutí rodín vyslaných zamestnancov na Ukrajine
Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS). Foto: TASR

Rezort slovenskej diplomacie rozhodol o stiahnutí rodinných príslušníkov vyslaných zamestnancov na Zastupiteľskom úrade SR v Kyjeve a Generálnom konzuláte SR v Užhorode.

Urobil tak po sobotnom zasadnutí (12. 2.) krízového štábu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR a vyhodnotení dostupných spravodajských informácií. TASR o tom informoval hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

Rezort odporúča necestovať na Ukrajinu

MZVEZ zároveň mení cestovné odporúčanie na úroveň necestovať na Ukrajinu bez ohľadu na účel cesty. „Toto rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania medzi zastupiteľskými úradmi členských krajín EÚ v Kyjeve. Rozhodnutie rezortu diplomacie sa opiera o vyhodnotenie najaktuálnejších zdieľaných spravodajských informácií, ktoré hovoria o ďalšom zhoršovaní bezpečnostného prostredia a eskalácii napätia,“ uviedol Tomaga.  

Rezort diplomacie je pripravený ďalej upraviť cestovné odporúčania podľa aktuálneho vývoja. „V tejto súvislosti odporúčame pravidelne sledovať webovú stránku rezortu a využiť možnosť registrácie na stránkach MZVEZ SR,“ dodal Tomaga.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko